Remont dziobu i stewy - ruszyliśmy z miejsca!

Z radością dzielimy się z Wami dobrymi wiadomościami! Po długim oczekiwaniu, tygodniach niepewności, rozterek i kłopotów nareszcie nabieramy rozpędu. Wczoraj położyliśmy maszty, a nasz FARUREJ wjechał do hali na długo wyczekiwany remont. Do wymiany jest część wręgów, węzłówek, a także stewa dziobowa. Powyższe prace pozostawiamy w rękach najlepszych (naszym skromnym zdaniem) fachowców z firmy Complex Jacht w Pucku. Większą część kosztów naprawy pokryje ubezpieczenie jachtu, jednak znaczna kwota pozostaje wciąż w naszej gestii.

Ponadto znów odsuwa się w czasie długo wyczekiwana wymiana nadbudówki. Staramy się ze wszystkich sił o pozyskanie dodatkowych środków, gdyż najlepiej byłoby wszystkie prace przeprowadzić od razu, korzystając z tego, że jacht jest już w hali, na stoczni, jednak nie jest to łatwe zadanie...


Oczywiście stocznia, pieniądze i dalekosiężne plany to nie wszystko! Wciąż funkcjonuje nasz program Wolontariat, gdyż na drewnianym jachcie zawsze jest co robić :) Po trzech latach bezawaryjnej pracy przyszedł czas na przegląd oraz konserwację silnika. Pierwsze prace rozpoczęliśmy wczoraj. Na początek musimy silnik rozbroić i wysunąć z komory, aby mieć do niego pełny dostęp. Co w dalszej kolejności? O tym opowiemy Wam wraz z postępem prac... Chyba, że chcielibyście do nas dołączyć i zobaczyć na własne oczy jak to wygląda. Serdecznie zapraszamy!


Nasze zmagania są na prawdę trudne. Każdy kto miał do czynienia z drewnianymi jachtami doskonale o tym wie. Najważniejsze są jednak... wytrwałość i konsekwencja w działaniu oraz wsparcie! Na to właśnie liczymy! Jeżeli chcielibyście wspomóc nas dobrym słowem, włączeniem się w nasze prace, bądź po prostu cegiełką w postaci wpłaconej planki, to oczywiście zachęcamy do tego gorąco! Poniżej znajdziecie nasze namiary:

Wolontariat i nadzór prac: Jędrek Łuczak (tel. 698 780 560, email: jedrek.luczak@gmail.com)

Nadzór nad całością projektu "Farurej": Katarzyna Gaul (tel. 508 199 339, email: biuro@atol.waw.pl)


Wpłata datku o nazwie "Planka":

JKMW Kotwica o. ATOL

ul. 11 listopada 17/19, 03-446 Warszawa

Nr rachunku: 68 1090 1014 0000 0001 0831 5893


Oddział "ATOL" Jacht Klubu Marynarki Wojennej "KOTWICA"

ul. 11 listopada 17/19, 03-446-Warszawa, Polska   KRS: 0000785966