KANAŁ GOTA 11-17 lipca 2016

Podstawowe informacje:

Jacht: FARUREJ

Kapitan: Katarzyna Gaul

Koszty: kojowe 600 zł/etap + zrzutka na PPP

Termin: 04 - 17 lipca 2016

Rejs jest podzielony na dwa tygodniowe etapy (F2 i F3). Start jest przewidziany z Gdyni 4 lipca. Następnie Hel -> Kalmar Sund oraz miasto Kalmar z jego pięknym średniowiecznym zamkiem. Dalej przejście pod najdłuższym mostem Szwecji (6 km) łączącym stały ląd z Olandią. Następny przystanek Visby, będące w zasadzie jedną wielką starówką. 11 lipca cumujemy w Norkopping u wejścia na KANAŁ GOTA. Jest tam możliwe wyokrętowanie i zakończenie rejsu, można również zostać kolejny tydzień :)

Z Norkopping ruszamy Kanałem Gota w poprzek Szwecji. Przepływamy przez trzy największe jeziora tego kraju, w tym jezioro Vanern (3-cie co wielkości w Europie), przy którym nasze Śniardwy to zaledwie kałuża :) Sam kanał to ponad 190 km żegluga z przejściem przez 58 śluz, wśród malowniczych brzegów, a czasem w iście szuwarowej scenerii.

Rejs kończymy po zachodniej stronie Szwecji w Goteborgu, drugim co do wielkości mieście w Szwecji gdzie miłośnicy motoryzacji będą mogli odwiedzić m.in. muzeum Volvo, a miłośnicy tematyki morskiej – muzeum morskie. Ciekawostką jest to, że dawna siedziba szwedzka Kompanii Wschodnioindyjskiej (utworzona w 1731 r.) wybudowana w 1750 r. znajduje się w mieście do dziś.

Szczegóły poszczególnych etapów podsyłam w załączniku. Przy udziale w obu etapach uczestnikom przysługuje 100 zł zniżki na etap drugi. W razie jakichkolwiek pytań oczywiście piszcie śmiało.

Tagi:

Oddział "ATOL" Jacht Klubu Marynarki Wojennej "KOTWICA"

ul. 11 listopada 17/19, 03-446-Warszawa, Polska   KRS: 0000785966